Радио Милева

Синот на Дара Бубамара наполни 10 години, а еве каков подарок доби од неговиот татко

Синот на Дара Бубамара наполни 10 години, а еве каков подарок доби од неговиот татко

Пред десет години, Дара Бубамара и тогашниот нејзин сопруг Милан Кесиќ го добија најубавиот новогодишен подарок, синот Констатин.

Момчето го нарекуваат Коста, а вчера со неговите другари во игротека го прослави својот 10 роденден.

View this post on Instagram

❤️?

A post shared by Dara Bubamara (@darabubamara_official) on

Гордата мајка не се штедеше, па синот купи две торти, една со спортски декорации, а другата со лековите од неговиот омилен цртан филм.

„Денес мојот ангел полни 10 години. Неговата мајка го сака најмногу на цел свет. Среќен роденден сине, ти мојата најголема поддршка во животот“  се пофали пејачката на „Инстаграм“.

Родителите воопшто не се штеделе, па така таткото на синот на пејачката му подари електричен автомобил.

Останати вести од Радио Милева