Радио Милева
горди родители

Синот на Аца Лукас го покажа наследникот кој наполни точно еден месец (фото)

Синот на Аца Лукас го покажа наследникот кој наполни точно еден месец (фото)

Синот на Аца Лукас, Лазар Вуксановиќ и неговата сопруга Ана пред еден месец станаа родители за прв пат.

Парот доби момче, а синот го крстиле по дедото на Лазар – Вуксан. Лазар сега на својот Инстаграм ја објави првата фотографија од својот наследник кој наполни еден месец.

Гордите родители на бебето ставиле Црвена звезда, додека и позадината исто така беше во црвено-бела боја.

– Ова е најсреќниот ден во нашиот живот. Мојата сопруга е одлична, се помина добро. Таа е исцрпена, но полека сè се стабилизира. Синот го добил името по неговиот дедо и добил највисоки оценки од докторот. Еве ние славиме во кругот на семејството, а баба по цел ден плаче – изјавил Лазар за „Курир.рс“ кога стана татко.

Фото: Принтскрин/Ч.Вукојичиќ

Останати вести од Радио Милева