Радио Милева
Вљубен до уши

„Сине, зошто ми го правиш тоа?“: Лепа Брена изненадена од изборот на новата потенцијална снаа за синот Виктор (фото)

„Сине, зошто ми го правиш тоа?“: Лепа Брена изненадена од изборот на новата потенцијална снаа за синот Виктор (фото)

Веќе подолго време се шпекулира која е новата девојка на Виктор Живојиновиќ. Го поврзуваа со пејачката Лена Чолак, актерката Милица Томашевиќ, а по фотографијата на која се бакнува со заносната бринета, се погласни се гласините дека новата девојка на Виктор Живојиновиќ е никој друг туку поранешната избранчка градоначалничка на Бања Лука, Кристина Бероња.

– Виктор неодамна беше поврзуван со Кристина, а се започна кога на социјалните мрежи објавија видеа од кафеана. Колку што знам тие двајца се познаваат со години и се многу добри пријатели, но сега дали меѓу нив се родила љубов не можам да кажам. Знам само дека во соседството се зборува дека синот на Бена конечно се смирил и е вљубен до уши во таа девојка – открива извор за „Свет“.

Сепак, изворот открива и дека шпекулациите на Брена не и се допаѓа новата снаа се невистинити:

– Таа ги поддржува своите синови и не се меша во нивниот избор. Се разбира, таа го кажува своето мислење, како и секоја мајка, но далеку е од тоа кој со кого ќе биде.

Сепак, таа забележа дека поради Виктор и неговите емотивни избори, тие се почесто се на насловните страници:


– Зошто ни го правиш ова, само мислев дека малку се одморивме, а ти пак не туркаш на насловна страница – пренесува изворот на зборовите на Брена, упатени до нејзиниот син, кого не може за ништо да го обвини.
Новата девојка на Виктор Живојиновиќ се уште не ги запознала Брена и Боба, но судејќи по тоа колку Виктор е заљубен, само прашање на време е кога Брена ќе ја запознае својата нова, потенцијална снаа.

фото:АТА Images/Instagram

Останати вести од Радио Милева