Радио Милева
родители по првпат

Штркот слета, се роди Лена наследничката на Емра Куртишова и Петар Стојанов (фото)

Штркот слета, се роди Лена наследничката на Емра Куртишова и Петар Стојанов (фото)

Со бебешка мелоција и фотографија од раче, актерката Емра Куртишова во јавноста сподели радосна вест, откако се породи и стана мајка.

– Добредојде бебе Лана, те сакаме до месечината и назад – а потоа го тагна и тато Петар, кој исто така ја сподели објавата со неговите следбеници на социјалната мрежа Инстаграм.

Нејзиниот сопруг и колега за веста објави прв пред неа на неговиот фб профил, каде напиша:

– Емра Куртишова Стојанова ми ја подари најголемата среќа! Ни се роди ќерка Лена нека е жива и здрава.

Емра неодамна за еден магазин изјави дека планираат да го прошират семејството покрај нејзините шест деца: кучиња, мачиња и гулабот Кристијан.

Па така, таа и Петар како докажани родители сега ја добија и ќеркичката која одлучиле да ја крстат Лена.

Емра Куртишова (36) која стана попозната по улогата на Исаура од популарната македонска серија „Преспав“оваа година во месец Јуни, се омажи со нејзиниот избраник актерот Петар Стојанов.

Кратко по нивната свадба почина нејзиниот татко, а тоа нејзе многу ја погоди.

– Не постои полошо од смрт на родител, кој истовремено ти бил и најдобар другар – изјави таа во едно интервју.

По болниот период кој го помина со помош на нејзиниот животен сопатник Петар, Емра сега стана мајка.

Иако таа, набрзо ќе започне и со снимање на следната, седма сезона  на „Преспав“, каде се очекува да  следат големи пресврти.

Емра доби ангажмани и во Србија за снимање на филмот посветен на пејачот Џеј Рамадановски каде ја доби улогата на мајката на Џеј.

Се на се ја очекуваат големи предизвици, но пофалните зборови за актерката ќе бидат повеќе од сигурни.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Емра Куртишова/Петар Стојанов

 

Останати вести од Радио Милева