Радио Милева
фалшира

Што се случи со вокалните способности на Дарко Лазиќ, пејачот едвај пееше на настапот (фото)

Што се случи со вокалните способности на Дарко Лазиќ, пејачот едвај пееше на настапот (фото)

Пејачот Дарко Лазиќ настапи на еден популарен фестивал, а многумина од публиката се прашуваа што точно му се случило.

Имено, додека тој го пееше својот голем хит, на видеото може да се види дека пејачот тешко го „вадел“ гласот.

@dedic_aid #darkolazic #lazic #slovenia #balkan #viral #fyp #fypシ #celje #best #pevanjeuzivo ♬ original sound – dedic_aid

Со оглед на тоа што сите се навикнати на добрите вокални способности на младиот пејач, многумина останаа шокирани по овој настап, а коментарите на социјалните мрежи само не престануваа.

@82.suzana #blkanfest #darkolazic ♬ Originalton – Suzana🙃🤪😍

– Добро пее, но има едно големо „но“! Публиката пееше повеќе отколку тој. Секогаш кога имаше рефрен и едвај чекавме да го слушнеме како го пее, Дарко ја пушташе публиката да пее. Тотална глупост – гласеше еден коментар на социјалната мрежа „TikTok“, а потоа коментарите само продолжија да се нижат.

@natasamitrovicvukic #darkolazic🎤 #balkanfestival2022 #fyp #stadthalledietikon #zürich #bombendrohung💣 ♬ Originalton – Natasa MV

„Не се замара“, „Не е ова Дарко, многу лажира кога пее, тоа не го правеше порано“, „Ужас, не успеа како пејач“, „Се опива и не може повеќе да пее“, „О, брат, што е ова?“, „Што му е, дали е добро?“, „Грозно“, „Крварат уши“, беа негативните коментари на социјалната мрежа „ТикТок“.

Останати вести од Радио Милева