Радио Милева

Што се случи со на лицето на познатата македонска пејачка!? (фото)

Што се случи со на лицето на познатата македонска пејачка!? (фото)

Македонската пејачка на сцената имате прилика да ја видите во разновидни комбинации и со комплетен „make up“. А штом ќе се исклучат рефлекторите и сите камери, Тамара Тодевска не се плаши да го покаже своето природно издание.

Можеби е една од најактивните личности на социјалните мрежи и често споделува фотографии од своите активности. Без разлика дали станува збор за неа, нејзините настапи, за нејзината ќерка Хана, Тамара несебично споделува со своите фанови.

Така и беше синоќа, кога на „Инста стори“ познатата пејачка сподели фотографија  на која лицето и е потполно црно. Многумина можеби се запрашаа што и се случило? А очигледно пејачката сакаше да се опушти пред спиење со некоја маска за лице, а на фановите им посака добра ноќ.

„Црно, па се невиди“.

фотo: инстаграм

Останати вести од Радио Милева