Љубов и Секс

Што открива вашата омилена интимна поза за вас?

Што открива вашата омилена интимна поза за вас?

Вашата омилена поза во кревет кажува многу за личноста, фетишите и фантазиите. Иако во светот има над 600 сексуални пози, просечната двојка практикува две или три. Се разбира, нема совршена поза, сето тоа зависи од вашата градба и индивидуалните преференции.

Секој од нас ја има својата омилена поза во сексот, а сега можете да откриете што открива за вас.

Мисионерска

Оваа основна поза може да значи дека сакате да ја играте безбедно.

Меѓутоа, ако ова е омилена поза кај мажите, тоа значи само несигурност и недостаток на самодоверба во креветот. Мажите кои ја сакаат оваа поза обично сакаат да ја покажат својата доминација на овој начин.

Кучешки стил

Луѓето кои ја сакаат оваа секс поза се авантуристи, односно сакаат возбуда.

Обично, мажите кои сакаат кучен стил се плашат од врзување и на овој начин избегнуваат романса во сексот.

Каубојка

Оваа поза им е омилена на жените затоа што тогаш тие се оние кои го диктираат темпото на сексуален однос. Обично оние дами кои сакаат да доминираат во сексот и имаат многу самодоверба, ја претпочитаат оваа поза.

Мажите кои сакаат каубојка обично се грижливи и внимателни, а понекогаш и само мрзливи.

Лажица

Оваа поза ја обожаваат вистинските романтични души.

Мажите кои сакаат „лажиче“ поза сакаат да уживаат во искрената прегратка на својата партнерка.

Жените кои лесно се впуштаат во ваков секс по природа се опуштени и среќни во својата врска.

Превртена каубојка

Оваа позиција е потполно иста како каубојка, само жената се соочува во спротивна насока.

Жените кои ја сакаат оваа позиција се жестоки и моќни. Тие знаат што сакаат и како да стигнат таму.

Стоечка поза

Луѓето кои сакаат стоечка позиција се карактеризираат со поместување на границите.

Оваа поза прави мажите да се чувствуваат силни и моќни. За време на овој вид секс, тие ја шират својата харизма и осигуруваат дека вниманието е насочено кон нив.

Жените кои сакаат ваква поза се подготвени да експериментираат бидејќи пукаат од енергија.

извор: попара.мк