Љубов и Секс

Што ги нервира хороскопските знаци во врска: Лавот нема да прости запуштеност, Јарецот лажење

Што ги нервира хороскопските знаци во врска: Лавот нема да прости запуштеност, Јарецот лажење

Можеби хороскопскиот знак не може да ви каже сѐ за една личност, но има некои заеднички карактеристики што едноставно се доминантни кај секој од знаците.

Овие карактеристики се одразуваат и во љубовниот живот и може да ви помогнат да дознаете кои работи им се привлечни, прифатливи или одбивни на вашиот партнер.

Лавовите не простуваат запуштеност, а Овните ги нервира мрзливоста кај партнерот. Што е со другите хороскопски знаци?

Овен – мрзливост

Некои од нас сакаат да го поминат денот лежејќи во кревет и гледајќи серии, но ако сте во врска со Овен, ќе им се запали црвениот аларм. Овните не поднесуваат мрзливост, тромавост и бавност, тоа го сметаат за губење време.

Бик – нестрпливост

Биковите се темелни и сакаат да си дадат време пред да донесат одлука, па ако ги побрзувате и станувате нетрпеливи за да добиете одгвор или реакција, голема е веројатноста дека ќе направите да се почувствуваат како да се под притисок и тоа нема да излезе на добро.

Близнаци –  некомуникативност

Недостигот на комуникација е проблематична појава во која било врска, но во врска со припадник на хороскопскиот знак Близнаци е нешто што нема да се дозволи и толерира. За нив ако нема комуникација, нема љубов. Толку е едноставно.

Рак – бесчувствителност

Припадниците на овој знак се големи емотивци и не поднесуваат да бидат во врска со некој кој не покажува доволно чувства или емпатија. За нив емоциите се храна и ако не ги добиваат, ќе заминат без многу размислување.

Лав – запуштеност

Лавовите не се површни, ама сакаат да изгледаат средено. Ако партнерот почне да го занемарува надворешниот изглед и да се запушта, тоа ќе биде голем проблем за нив.

Девица – површност

Ако не сте способни да водите долги, длабоки, комплексни разговори, а единствени интереси ви се гледање ТВ и трошење пари, нема долго да го задржите вниманието на Девицата.

Вага – агресивност

Вагите се трудат да одбегнуваат конфликти и ако се во врска со некој што постојано бара причина за расправија или се агресивни (не само кон нив), тие ќе побараат посмирена ситуација и партнер.

Скорпија – неодговорност

Ако на Скорпија ѝ кажете дека нешто ќе направите, а не го направите, ќе ја изгубите нејзината довербата, а ко тоа ви се случи неколку пати ќе ја изгубите и неа.

Стрелец – несигурност

Стрелците се самоуверени и многу сигурни во себе, па ако имаат покрај себе некој кој не е таков, тоа ги кочи во реализирањето на нивната желба за авантуристички и брз живот. Брзо ќе им здодеете и врската ќе пукне.

Јарец – лажење

Ако глумите дека сте некој и нешто што не сте, Јарците ќе го видат тоа и нема да ви го простат. Превртливоста и лажењето се особини што тие ги презираат и нема да останат со вас ниту еден миг повеќе. Тоа се однесува и на вашето однесување кон другите луѓе, не само со нив.

Водолија – нетолерантност

Водолиите се отворени за сѐ и ги оставаат луѓето околу нив да живеат како што сакаат. Не им подлегнуваат на општествените норми и стеги и сакаат партнер со слични сфаќања. Ако покажете некаква форма на дискриминација, нема веќе да ве гледаат со исти очи.

Риби – злоба

Никој не сака злобни луѓе, но чувствителните Риби тоа нема да го поднесат ни една секунда. Многу се праведни по природа и нема да си дозволат да бидат со некој кој им мисли лошо на другите.

извор: Кајгана