Радио Милева
не сум бракокршачка

Шокантно признание на Софија Милошевиќ: Го „смував“ Лука само што го доби синчето со бившата (ФОТО)

Шокантно признание на Софија Милошевиќ: Го „смував“ Лука само што го доби синчето со бившата (ФОТО)

Се омажив за Лука Јовиќ веднаш штом му се породи поранешната девојка, призна манекенката Софија Милошевиќ! Таа открива дека започнала да се забавува со српскиот репрезентативец и фудбалер на Реал Мадрид само четири месеци откако тој го добил синот Давид со Анѓела Маниташевиќ, во февруари 2019 година.

Имено, Анѓела и Лука беа заедно од 2014 до 2016 година, кога раскинаа. Две години подоцна, тие одново се сретнаа, нината љубов се’ уште не беше сосема згасната и страста резултираше како што призна и самата Анѓела, таа да остане непланирано бремена. Без оглед на бебето, двојката не остана во врска, а веднаш потоа Софија влетала во животот на Лука.

„Ја криевме врската колку што можевме. Бевме во многу неблагодарна ситуација, затоа што тој штотуку стана татко и доби дете, па сето тоа беше комплицирано. Тој не беше со таа девојка веќе неколку години, а во медиумите ме опишаа како да сум јас таа што растура бракови, а таму немаше брак“ – рече манекенката за време на гостувањето на ТВ Прва.

Останати вести од Радио Милева