Радио Милева
неверство

Шокантна вест од светските медиуми: Принцот Вилијам од 2019 -та година е во тајна врска со комшивката (фото) 

Шокантна вест од светските медиуми: Принцот Вилијам од 2019 -та година е во тајна врска со комшивката (фото) 

Кралската двојка, принцот Вилијам и Кејт Мидлтон, грациозно и достоинствено се соочија со сите скандали и трагедии кои ги снашле во изминатите неколку години, дури во последно време се чини дека се посреќни од кога било. Дали е сето тоа само така пред камерите?

Ова не е првпат скромниот принц Вилијам да се најде на насловните страници на таблоидите кои наведуваат дека е во тајна врска, наводно со години, со поранешна блиска пријателка на неговата сопруга. Овие сомнежи се појавуваат спорадично во медиумите од 2019 година, иако никогаш не беа демантирани или потврдени.

Во центарот на овие гласини се споменува семејна пријатека, нивена комшивка, мајка на три деца и жена која раководи со неколку хуманитарни здруженија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Caras México (@carasmexico)

Маркиза од Соломондејл, Сара Роуз Хенбери живее во Норфолк, а познато е дека Кејт ја исфрлила од својот круг пред неколку години, па престанала да се појавува на одредени јавни настани кои порано ги пропуштала. Сара Роуз Хенбери на 15 март ќе го прослави својот 39-ти роденден, а многу се знае за нејзините врски со британскиот двор. Нејзината баба, Лејди Елизабет Ламбард беше една од деверушите на свадбата на покојната кралица Елизабета која се одржа во 1947 година.

Во бракот со Дејвид Шоломондели, Сара имаше три деца: 13-годишните близнаци Александар и Оливер, како и седумгодишната ќерка Ајрис. Нејзиниот сопруг во Холивуд е познат како Дејвид Роксавиџ, работи како режисер и актер, а постар е дури 24 години од сопругата со која застана пред олтарот два дена по свршувачката, а еден ден откако мајка и дозна дека била во друга состојба и да носи близнаци. Иако се шпекулираше дека се разведени, тоа до ден денес не е потврдено, но многумина мислат дека на тој брак се одлучил принцот Вилијам. Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон цел живот се движат во исти кругови, а магазинот The Sun ги започна овие гласини пред неколку години, па ја повикаа ривалката на Сара Кејт од „селото“ и ги наведоа сличностите и разликите меѓу нив.

Во бракот со Дејвид Шоломондели, Сара има три деца: 13-годишните близнаци Александар и Оливер, како и седумгодишната ќерка Ајрис. Нејзиниот сопруг во Холивуд е познат како Дејвид Роксавиџ, работи како режисер и актер, а постар е дури 24 години од сопругата со која застана пред олтарот два дена по свршувачката, а еден ден откако мајка и дозна дека била во друга состојба и да носи близнаци. Иако се шпекулираше дека се разведени, тоа до ден денес не е потврдено, но многумина мислат дека на тој брак се одлучил принцот Вилијам. Принцот Вилијам и Кејт Мидлтон цел живот се движат во исти кругови, а магазинот „The Sun“ ги започна овие гласини пред неколку години, па ја повикаа ривалката на Сара Кејт од „селото“ и ги наведоа сличностите и разликите меѓу нив.

Приказната повторно се најде на насловните страници, кога британските таблоиди наводно открија дека принцот Вилијам го поминал Денот на вљубените со Роуз. Наводно љубовниците поминале романтичен одмор на вечера во луксузен италијански ресторан во Лондон, а тој и подарил – ланче од бисер. Иако оваа афера се пишуваше одвреме-навреме повеќе од четири години, до сега немаше докази дека принцот навистина и бил неверен на својата сопруга.

Фото: Принтскрин/Профимедиа

 

Останати вести од Радио Милева