Радио Милева
авантура на една ноќ

Шок совет од Злата Петровиќ до тинејџерите: Имајте некој, макар и за една ноќ! (фото)

Шок совет од Злата Петровиќ до тинејџерите: Имајте некој, макар и за една ноќ! (фото)

Пејачката Злата Петровиќ има јасно мислење за љубовните комбинации. Нејзините изјави беа доста контроверзни и се разликуваа од другите од естрадата. Таа овој пат гостуваше во „Пулсот на Србија“ кај водителот Иван Гајиќ, кога се осврна на својот став за т.н. авантури за една ноќ.

 

– Не можам да судам. Сум седела со луѓе 20.000 пати, добро малку претерав, можеби 20 пати се десило да не оди, џабе е добар и фин човек. Но исто така, го запознав и Пејо и наеднаш се роди некаква хемија, не знаев дека ќе се претвори во брак – започна пејачката, па продолжи:

– Сакам да ги поддржам младите. Зошто нема повеќе парови? Па, се се сведува на пари и материјални работи. Затоа поддржувам дури и комбинации, подобро е од тоа да има млади од 5-6 години без некој покрај себе. Нема девојка од 20, 30, 40 години да ми каже дека си нашла дечко, па ајде најди некој барем за една вечер. Никогаш не се знае, може да се претвори во љубов.

Фото: Принтскрин/Курир Тв/ Инстаграм/ Злата Петровиќ

Останати вести од Радио Милева