Радио Милева
„Последно танго“

Шлиц над колк: Андријана Петрушовска за крај на „Ѕвездите на Гранд“ доминираше комплетно, а гаќички овој пат и беа излишни (фото)

Шлиц над колк: Андријана Петрушовска за крај на „Ѕвездите на Гранд“ доминираше комплетно, а гаќички овој пат и беа излишни (фото)

Под реден број 10 настапи финалистката од Македонија на регионалниот музички натпревар на „Ѕвездите на Гранд“,чија сезона заврши викендов.

Андријана Петрушовска не победи,но ги воодушеви жирито и публиката изведувајќи ја песната „Танго“ на групата „Негатив“, но и со изгледот што го „препишала“ од сиховите на песната.

„Како крв црвена…“ пееше Андријана чиј фустан за финале направи уше една нејзина модна доминација- како за крај.


За шлицот над колк, гаќички навидум не беа потребни, а публиката и камерманите зумираа во главниот детаљ кој беше во фокус.

На крај преку социјалните мрежи Андријана му честиташе на победникот.

Скопјанката не победи, но веќе има склучено договор со „Гранд“, а како што најави подготвува и песна.

фото:Принтскрин Јутјуб Ѕвезде Гранда/Инстаграм Андријана Петрушовска

Останати вести од Радио Милева