Радио Милева
Ми вели да ги смирам страстите, да се одморам.

Шехерезад откри што прави во третата бременост: „Сопругот многу често е лут на мене“

Шехерезад откри што прави во третата бременост: „Сопругот многу често е лут на мене“
фото инстаграм

Иако во март претходната година го добија синот Хан, шпекулациите за разводот на на еден од најпопуларните турски парови, 50-годишниот Халит Ергенч и неговата 12-годишна помлада сопруга Бергузар Корел , не запреја  дури до пред два месеци кога објавија дека го чекаат третето дете.

Бергузар Корел, актерка попозната како убавата Шехерзада, тогаш на Инстаграм објави дека го чека своето трето дете со сопругот Халит, најпознат по улогата на Сулејман Величествениот. Последните три години не ја гледавме во телевизиски проекти, а потоа, кога започна да снима нова серија, мораше да ја прекине бидејќи остана во блажена состојба.

Иако не ја планирале бременоста и тоа ги изненадило, извори блиски до парот велат дека се многу среќни што ќе пристигне уште едно бебе во семејството. Пред неколку дена, Бергузар кратко им откри на турските медиуми како се чувствува.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

„Бременоста е застрашувачка и прекрасна.

Во некои работи ми е полесно отколку во првата бременост затоа што знаете што ве чека, но во други аспекти е многу потешко. На пример, веќе сега добив 16 килограми плус, додека во мојата прва бременост во овој период добив девет или десет килограми. Но, сите овие се слатки грижи “, рече таа.

Бидејќи е во блажена состојба, таа вели дека има можност да се занимава со работи за кои претходно немала многу време.

Затоа, таа малку го редизајнирала ентериерот, а неодамна се пофали со нова кујна на Инстаграм. Конечно е создаден омилен агол по нејзин вкус.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

Ми се допаѓа кога сè е на свое место, јас сум перфекционист.

Мора да се знае редот и што каде да се застане. Сега конечно можам да уживам во тоа “, вели убавата актерка, која нема мир, и токму затоа што е многу активна, нејзиниот сопруг понекогаш и е лут: „Ми вели да ги смирам страстите, да се одморам. Халит е често лут на мене, но тој знае дека јас не сум тип на човек кој само ќе лежи, заклучила таа.

Патем, сопружниците исто така го знаат полот на бебето, но сеуште не ги споделиле овие информации со обожавателите.

Останати вести од Радио Милева