Радио Милева
не била ваква досега

Шехерезад неодамна ја смени фризурата, но не застана тука – овој пат промената е нереројатна (фото)

Шехерезад неодамна ја смени фризурата, но не застана тука – овој пат промената е нереројатна (фото)

Црната коса за Бергузар Корел стана минато. Уште кога ја играше улогата на Шехерезада, таа привлече големо внимание со својот изглед и убавина.

Експериментирала со фризури и должина на коса, но до сега не ја променила драстично бојата.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

Сепак, се чини дека раѓањето на нејзиното трето дете многу ја промени и судејќи по новиот имиџ, ја подмлади.
Бергузар Корел неодамна реши да носи тренди шишки, а нејзината промена наиде на неверојатни позитивни коментари.
Сега отиде чекор подалеку и ја осветли косата за да стане убава бринета со русокоси врвови.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

За потсетување, за многумина на балканот е непознато дека Бергузар покрај актерската кариера, таа е и пејачка со магичен вокал.

фото:Getty Images/Instagram

Останати вести од Радио Милева