Радио Милева
среќни

Шехерезад и Онур открија кое посебно име го одбрале за ќерката која наскоро треба да се роди (фото)

Шехерезад и Онур открија кое посебно име го одбрале за ќерката која наскоро треба да се роди (фото)

Турската актерка Бергузар Корел позната како Шехерезад и нејзинот сопруг Халит Ергенчу познат како Онур, по два сина сега очекуваат девојче.

Парот која оваа вест со своите обожователи ја сподели пред неколку месеци, не криеше колку се среќни поради ќеркичката која е на пат, а за која одбраа посебно име.

Имено, турската актерка на својот Инстаграм сподели фотографија на која позира во костим за капење и јасно се гледа трудничкото стомаче, па покажа како и изгледаат утрата за време на третата бременост.

Меѓутоа, Бергузар во објавата откри како ќе се вика и ќерката која наскоро ќе пристигне на својот.

„Утринско кафе со Леила“, напиша убава трудница.

„Леила ќе има прекрасни родители, прекрасно е да ве видиме вака заљубени“, „едвај чекаме да Леила пристигна на овој свет“, „Блескаш“ се само некои од коментарите кои може да се прочитаат под објавата.

фото: принтскрин/инстаграм/бергузар корел

Останати вести од Радио Милева