Радио Милева
пресреќна

Шехерезад и Онур го открија полот на бебето: „Господ знае колку го посакував ова“

Шехерезад и Онур го открија полот на бебето: „Господ знае колку го посакував ова“
фото: Инстаграм/бергузар корел

Бергузар Корел, актерка попозната како Шехерзад, пред два месеци објави дека го чека своето трето дете со сопругот Халит Ергенч, најпознат по улогата на Сулејман Величествениот.

Последните три години не ја гледавме во телевизиски проекти, а потоа, кога започна да снима нова серија, мораше да ја прекине бидејќи остана во блажена состојба.

„Не планиравме, но пресреќни сме“, рече таа во тоа време, а сега конечно го откриваат полот на бебето и со обожавателите.

„Бог знае дека многу го посакував ова. Нашето семејство, нашите најблиски пријатели, нашите најдобри пријатели, сите тие знаеја дека го сакаме ова. Да имаме големо семејство, да имаме здрави и среќни деца. Нека конечно пристигне девојчето “, напиша Бергузар, позирајќи покрај тортата украсена од девојчето одозгора.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel)

Инаку, забавата за неа ја подготви една од нејзините најдобри пријатели која се погрижи за секој детањ.

Фановите веднаш се придружија на честитките и најмногу пишуваа дека таа конечно добива женско засилување по два сина.

„Очигледно е дека сте среќни, прекрасно е кога има многу деца во куќата. Среќно ’, е еден од коментарите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @magazinveguncelgundem

Останати вести од Радио Милева