Радио Милева
празници се ближат

Шехерезад го покажа новогодишниот амбиент во нејзиниот дом (фото)

Шехерезад го покажа новогодишниот амбиент во нејзиниот дом (фото)

Кон крајот на ноември, турската актерка Бергузар Корел и сопругот Халит Ергенч, најпознати по улогите на Шехерезада и Онур во серијата „1001 ноќ“, го добија своето трето дете.

Имено, Бергузар роди девојче, а за својата наследничка го одбра името Лејла.

Таа е активна на социјалните мрежи, па одвреме – навреме знае да сподели по некоја фотографија со новиот член на семејството.

Актерката ужива во првите месеци со својата наследничка.

Меѓутоа, како што наближува нова година и новогодишните празници, познатите веќе започнаа со украсување на нивните домови во новогодишно руво.

Шехерезад во кусите приказни на „Инстаграм“ покажа како изгледа новогодишниот амбиент во нејзиниот дом.

фото: Инстаграм/бергузар корел

Останати вести од Радио Милева