Радио Милева
радосни вести

Шеф Никола од „Брза кујна“ ќе стане татко по третпат

Шеф Никола од „Брза кујна“ ќе стане татко по третпат
фото: фејсбук

Шеф Никола од популарното кулинарското шоу „Брза кујна“ ќе стане татко по третпат.

Имено, тој во емисијата „Магазин“ на Сител откри дека заедно со својата сопруга Стефанија го очекуваат нивното второ дете, а за шеф Никола е трето.

 

фото: фејсбук

Како што истакна, Стефанија  треба да се породи за 15дена. Парот повторно очекува девојче.

Инаку, Никола и Стефанија во 2019 година исто така добија ќерка за која го одбраа името Дарија.

Потсетуваме, шеф Никола од првиот брак го има синот Дарин.

Останати вести од Радио Милева