Радио Милева
Им се може

Шанел, Луј Витон и најскапата чанта на светот: Сопругата на Жељко Митровиќ на себе носи стајлинг од 30 илјади евра (фото)

Шанел, Луј Витон и најскапата чанта на светот: Сопругата на Жељко Митровиќ на себе носи стајлинг од 30 илјади евра (фото)

Милица Митровиќ своевремено беше едно од најубавите лица на малите екрани. Откако се омажи за сопственикот на розовата телевизија, таа се посвети на семејството и работата зад камерите, но сепак имаме можност да ја гледаме речиси секој ден благодарение на популарните социјални мрежи.

Милица редовно доаѓа на своето работно место кое со години е Телевизија Пинк. Некогаш е облечена лежерно, некогаш елегантно, зависи од приликата, а овој пат се одлучи за интересна комбинација составена од неколку скапи познати брендови.

Така, Милица во исто време носеше кардиган со потпис на Шанел и тренерка од Луј Витон, а донесе уште две важни работи – домашно милениче и најскапата чанта на светот, познатата „Биркин“. Моделот што го поседува чини околу дваесет илјади евра.

Ќерката и сопругата на сопственикот на Пинк не се штедат кога модата е во прашање, а кога се има и се може, тогаш и не мора многу двоумење – купи, носи.

фото:Инстаграм/милица митровиќ

Останати вести од Радио Милева