Радио Милева

Северина објави снимка од пред 13 години: Некогаш ова го криеше, а сега се фали (видео)

Северина објави снимка од пред 13 години: Некогаш ова го криеше, а сега се фали (видео)
фотосеверина/инстаграм

Северина Којиќ на својот Инстаграм потврди дека во сабота ќе дојде во Ријека, што моментално е европски главен град на културата оваа година.

Во оваа пригода, таа објави дел од снимка од претставата „Господа Глембајеви“ од 2007 година во која глуми бароница Кастели.

Учеството на Северина во драмата на Крлежа, која тогаш ја режираше Бранко Брезовец, предизвика голем скандал, а и актерите и публиката се побунија против Северина во улогата на бароницата Кастели.

„Речиси сите оние што ползат пред нас, подоцна се грозно валкани …“ Мирослав Крлежа, Господа Глембајеви, 2007, ХНК Ријека. Ми беше задоволство да ја глумам бароницата кастели, напиша Северина и ги извести фановите дека претставата може да ја погледната на нејзиниот јутјуб канал.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina Kojic (@severina) on

Останати вести од Радио Милева