Радио Милева
нешто не штима?

Северина ја демантира прељубата, новото „момче“ тврди дека се само пријатели, а Игор ја моли да му се врати, да го спасат бракот: Кој кого лаже? (ФОТО)

Северина ја демантира прељубата, новото „момче“ тврди дека се само пријатели, а Игор ја моли да му се врати, да го спасат бракот: Кој кого лаже? (ФОТО)

Игор Којиќ тврди дека не од татко му и мајка му, туку од медиумите дознал дека неговата сопруга Северина е во наводна врска со сопственикот на винарија, Томислав Воштиниќ, па сега сака да се смират и по секоја цена сака да го сочува бракот.

„Севе и Игор не се виделе веќе шест месеци, откако таа ја напушти семејната куќа на Бежанијска Коса и се пресели во Загреб. Одвреме-навреме се слушаат, па бидејќи досега никој не го покренал прашањето за развод, па Игор се надеваше дека ќе ги реши сите несогласувања кога конечно ќе се видат“ – ја започнува приказната изворот и додава дека Којиќ наводно бил многу разочаран и погоден од веста дека Севе има нова љубов во Хрватска, која го погодила како молња.

„Тој се шокираше кога во медиумите прочита дека неговата сопруга му е неверна и дека летово крстарела на Јадранот со Томислав. Игор веднаш и се јавил и побарал објаснување, но Сева постојано тврдела дека Воштиниќ и е „само добар пријател“. Убеден е дека го лаже, но подготвен е да премине преку сè само за да го спаси нивниот брак. Тој и рекол:

„Не ми е гајле што се случило, ти простувам сè, само врати се кај мене“. Почнал да ги посетува манастирите во Србија и да му се моли на Бога таа да му се врати и да биде повторно со Северина“.

„Од друга страна, хрватската поп sвезда упорно негира дека е во врска со Воштиниќ, во чија винарија е редовен гостин.

„Томислав и е само пријател на Северина. Се одржа настан во неговата винарија каде што таа беше дојдена со друштво и ние отфрламе каква било инсинуација дека двајцата се во емотивна врска“ – изјавил портпаролот на Северина.

„Северина и јас сме добри пријатели и имам само пофални зборови за неа. Точно е дека таа дојде во мојата винарија, но не беше сама, имаше многу луѓе. Ништо не се случи меѓу нас двајца и сето тоа се само смешни приказни кои и јас ги читам во весниците. Разбирам дека нејзиниот живот е интересен за медиумите“ – вели Томислав, кого го поврзуваат со Северина.

Останати вести од Радио Милева