Радио Милева
Моќно

Северина испрати силна порака што само мајките ќе ја разберат најдобро

Северина испрати силна порака што само мајките ќе ја разберат најдобро

Пејачката Северина Вучковиќ се раздели од Милан Поповиќ и долго време за неа трае борбата за старателство над десетгодишниот Александар.

Пејачката не крие колку ја погодува оваа долгогодишна борба за старателство, а сега на својот Инстаграм испрати силна порака.

„Никој не ја крие болката подобро од мајка која се труди да остане силна за своите деца“ – напишала Северина.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Severina (@severina)

Оваа реченица и нејзиното значење ќе ја разбере секоја мајка.

фото:принтскрин/инстаграм

Останати вести од Радио Милева