Радио Милева

Сестрата на Шерон Стоун која е заразена со корона се огласи од болница: „Се борам за секој здив, ве молам носите маски“

Сестрата на Шерон Стоун која е заразена со корона се огласи од болница: „Се борам за секој здив, ве молам носите маски“
фото: Инстаграм

Актерката Шерон Стоун на својот „Инстаграм“ објави дека нејзината сестра Коли Стоун се бори со коронавирус.

„Мојата сестра Коли, која веќе има лапсус, сега има и Ковид 19. Некој од вас кој не носи маски го направи ова. Таа нема имун систем. Единствено место каде што одеше е аптека“ вели актерката.

Шерон објави потресна снимка од својата сестра Коли која се огласи од болница.

„Ве молам. Само да знаете дека ова е вистинско. Се борам за секој со секој здив.  Ве молам, направете го тоа (носите маски) поради луѓето кои ги сакате. Барајте од сите да носат маски. Не сакате да се чувствувате како јас“ изјави Кели Стоун.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Sharon Stone (@sharonstone) on

Останати вести од Радио Милева