Радио Милева
Пекол

Сестрата на Луна Ѓогани открива: „Ме тепаа поради случувањата со моето семејство во Задруга“ (видео)

Сестрата на Луна Ѓогани открива: „Ме тепаа поради случувањата со моето семејство во Задруга“ (видео)
фото:инстаграм/принтскрин/нина ѓогани

Првите три сезони на реалното шоу „Задруга“ ги одбележа семејството Ѓогани. Во првата сезона Луна беше осудена од народот затоа што стапи во врска со оженетиот Слободан Радановиќ. Иако многумина и свртија грб, нејзината мајка ја поддржуваше во борбата за нејзината љубов.

Луна влезе во втората сезона како сингл девојка, а потоа нејзиното срце го освои Марко Миљковиќ со кого сега е свршена и очекуваат бебе.

Третата сезона беше најбурната за семејството Ѓогани. Луна и нејзниот татко Гаги, како и мајката Анабела Атијас, беа на имотот во Шимановци. Бевме сведоци на нивните жестоки расправии и сето тоа имаше влијание врз нивното семејство во надворешниот свет.

фотоинсатграм/луна ѓогани

За прв пат, петнаесетгодишната ќерка на Гаги и Анабела, Нина Ѓогани откри каков пекол поминала за време на нивниот престој во „Белата куќа“. Таа се вклучи во живо на својот Инстаграм профил и одговараше на прашања од следбениците. По тој повод, таа откри дека била тепана поради „Задруга“.

фото:инсатграм/принтскрин/гаги ѓогани

– Преживеав пекол поради тоа. На училиште не беше до толку, но наставниците не ме сакаа. Јас бев натепана во еден дел од Белград заради „Задруга“, пред три години. Ме удрија – рече Нина.

Инстаграм видеото погледнете го во тука

Останати вести од Радио Милева