Радио Милева
дали навистина е крај?

Сепак, љубовта не’ победи: Борис Новковиќ се разведе по четврти пат?! (фото)

Сепак, љубовта не’ победи: Борис Новковиќ се разведе по четврти пат?! (фото)
фото:борис новковиќ/инстаграм/принтскрин

Не е првпат да се пишува за разводот на Борис Новковиќ и неговата избраничка Ајрис Волф. За време на четирите години брак повремено се шпекулираше за нивна разделба, но тие секогаш успеваа да ги „испеглаат“ сите проблеми.

Сега изгледа дека парот конечно решил да тргне по својот пат. Пред неколку месеци нивните соседи открија дека веќе некое време не живеат заедно, а на вратата на убавата манекенка наводно повеќе не се презиме Новковиќ, туку само Волф.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boris Novkovic (@boris_novkovic)

Шпекулациите се засилија кога нивните следбеници забележаа дека нема нови заеднички фотографии. Ирис, згора на тоа, објавува само фотографии со деца. Медиумите од соседството пишуваат дека музичарот се развел, а се чека официјална потврда.

Последниот љубовен бродолом се случи на крајот на есента 2020 година, кога Новковиќ потврди дека се разведува од својата две ипол децении помлада сопруга. Таа тогаш дури се иселила од заедничкиот дом во Загреб, а потоа стигнала необичната вест – дека чекаат бебе.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boris Novkovic (@boris_novkovic)

Популарниот пејач и неговата четврта сопруга очигледно имале доволно време во карантин за да ја смират својата врска, па една година подоцна им се придружи бебенце.

фото: Instagram printskrin

Останати вести од Радио Милева