Радио Милева
како филмска ѕвезда

Сенидах како Мерилин Монро: Во црна тантела и длабоко деколте, русокосата убавица ја истакна бујната предница (ФОТО )

Сенидах како Мерилин Монро: Во црна тантела и длабоко деколте, русокосата убавица ја истакна бујната предница (ФОТО )

Пејачките Сенида Хајдарпашиќ, попознати како Сенидах и Лепа Брена, се сретнаа на еден престижен настан во Загреб, на кој се собраа многу ѕвезди од регионот, а на кој присуствуваше и Дино Мерлин.

За оваа прилика Сенида повторно го промени имиџот и им се врати на русокосите, па многумина оваа нејзина промена ја протолкуваа дека наликува на големата филмска ѕвезда Мерилин Монро.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Senidah (@senida_h)

Се разбира,  на радост на нејзините фанови кои се воодушевени од промената.

Брена дефинитивно привлече најголемо внимание на црвениот тепих откако се појави како холивудска ѕвезда, додека Сенида за настанот избра провокативен црн фустан со поприлично отворено деколте, во кое ба сместени нејзините бујни гради.

Сенидах како Мерилин позираше со Дино Мерлин, па седна на иста маса со Брена.

Фото: Инстаграм принтскрин/senida_h

 

Останати вести од Радио Милева