Радио Милева
пожар...

Сенидах „гори“ од сексапил: Со разголени истурени гради и гаќички што срамежливо ѕиркаат, лесно може и вас да ве „запали“! (ФОТО)

Сенидах „гори“ од сексапил: Со разголени истурени гради и гаќички што срамежливо ѕиркаат, лесно може и вас да ве „запали“! (ФОТО)

Познатата словенечка пејачка со босански корени Сенида Хајдарпашиќ или позната како Сенидах, деновиве е многу вредна. Како што пишуваат босанските портали,  таа заедно со Дино Мерлин снима спот во Сараево за нивната заедничка песна, што Сенидах ја отпејаа во дует со легендарниот пејач.

Во меѓувреме , Сенидах не престанува да ја изненадува јавноста. Откако најпрвин се сликаше во мини бикини без грам шминка, па неодамна и јавно го покажа момчето што дотогаш го криешена, сега na Инстаграм објави нова секси фотo графија, со која одново привлече огромно внимание на себе.

Имено, таа позира во провокативно издание, на кое во прв план се нејзините истурени гради, кои веднаш „бодат“ очи!

Не дека пејачката располага со којзнае каква предница, но изразениот сексапил е очигледен, зашто ако погледнете малку подобро, можете да забележите дека на пејачката и ѕиркаат и сивите танга гаќички, а жената „гори“, како што напишал еден од нејзините обожаватели во коментарот.

Останати вести од Радио Милева