Радио Милева
без ботокси, филери и силикони

Сенидах е натурална убавица без ниту една естетска интервенција: Природно си е природно (ФОТО)

Сенидах е натурална убавица без ниту една естетска интервенција: Природно си е природно (ФОТО)

Пејачката Сенида Хајдарпашиќ попозната како Сенидах замина да ужива на егзотичнадестинација од каде  објавува фотографии со кои ги израдува фановите. Имено, таа одново гордо го покажа своето извајано тело, овој пат во различни ксотими за капење.

Имено, Сенида гордо ги споделува своите облини во мини бикини во  различни пози на својот Инстаграм, а според она што може да се заклучи, таа не користела фотошоп ниту некоја од програмите што ги користат познатите за „шминкање“ на фотографиите.

На оние кои ја следат многу им се допадна токму нејзината природна убавина, па коментарите  не престануваа да доаѓаат. 

како и не би кога Словенката со босанско потекло е привлечна, пожелна и секси и без ниту една естатска интервенција на себе, што на многумина во фелата им набива комплекси. И додека ним и покрај сите ботокси, филери и силкони им е незгодно што не изгледаат како неа природно, Сенидах и понатаму турка имиџ на „натурална убавица“ , зашто… Природно си е природно!

Фото: Инстаграм принтскрин/senida_h

Останати вести од Радио Милева