Радио Милева
совршено добар

Семејството Гудељ слави: Оливера објави емотивни фотографии и ги потврди убавите вести (фото)

Семејството Гудељ слави: Оливера објави емотивни фотографии и ги потврди убавите вести (фото)

Драгиша Гудељ го загрижи целиот спортски свет кога колабираше на среде натпревар пред половина година, но за среќа лекарите брзо реагираа и фудбалерот итно беше префрлен во болница.

Се испостави дека на братот на српскиот репрезентативец Немања Гудељ му е констатирано кардиореспираторен застој и по низа тестови морал да оди на операционата маса за да му се постави автоматизиран дефибрилатор.

Грдите работи кои се случија во семејството Гудељ се далеку зад нив, а денес имаат посебна причина за славење.

Мајката Оливера направи вистински преседан, па среќната вест ја потврди од дома на социјалната мрежа Инстаграм.

Имено, денес е роденден на нејзиниот помал син Драгиша, а по повод овој прекрасен ден, Оливера објави серија фотографии од познатиот фудбалер од најраната младост до денес.

Драгиша денеска полни 26 години, а веќе некое време ужива во љубовта со убавата манекенка Лана Лазиќ.

фото:инстаграм принтскрин

Останати вести од Радио Милева