Радио Милева
промена

Селма Хаек на 52 години го смени изгледот: Фаталната црнка стана русокоса! (ФОТО)

Селма Хаек на 52 години го смени изгледот: Фаталната црнка стана русокоса! (ФОТО)

Познатата актерка на забавата на Британската академија за филмска и телевизиска уметност се појави со нова фризура и ги изненади сите. Имено, 52 годишната Селма Хаек на настанот се појави во фустан од  „Gucci“ кој остана во втор план поради нејзината нова фризура. Или поточно новата боја на косата. Таа на црвениот ќилим се појави со руса боја на косата, а многумина повторно се прашуваа дали актерката носи перика или решила на подолг период да стане русокоса.

Таа и минатата година ги изненади сите  на Модната недела во Њујорк кога се појави како русокоса, но веднаш призна дека носи перика. Во едно интервју за „Allure“ неодамна изјави дека не сака да ја менува бојата на косата. „Едноставно повеќе немам трпение за тоа“ – изјави Селма, па нема воопшто да се изненадиме ако и овој пат е во прашање само краткотрајна промена.

Како и да е, Селма хаек и на 52 години како русокоса изгледа неверојатно привлечна и секси.

Останати вести од Радио Милева