Радио Милева
Време за себе

Секси „баба“ излезе на сцената на „Никогаш не е доцна“ и со својот глас и стас ги воодушеви сите (видео)

Секси „баба“ излезе на сцената на „Никогаш не е доцна“ и со својот глас и стас ги воодушеви сите (видео)
фото:д.милошевиќ/гранд.онлајн

Уште една недела добро познатото водителско дуо Драгана Катиќ и Жика Јакшиќ го отвори шоуто „Никогаш не е доцна“.

Натпреварувачката вечер ја отвори мајка на три деца, Мирјана Бажалац (42) од Краљево, која често на шега вели дека е „злобна маќеа“, но и секси баба. Таа сакала да биде актерка или пејачка, со сила на околностите започна да работи на 14-годишна возраст, а денес едвај зборува за своето тешко детство.

– Живеевме многу напорно, а едно време бев единствената во семејството што заработуваше пари. Пеев во барови, кафулиња, подоцна се приклучив на бендови – рече Мирјана и додаде дека жали за првиот брак и што не го завршила училиштето.

фото:д.милошевиќ/гранд.онлајн

– Дадов четириесет и две години на моето семејство, сега сум најважна за себе. Време е да градиме кариера – рече првата натпреварувачка кој сите ја поздравија во студиото со аплауз.
Жика ја поздрави и им откри на гледачите дека Мирјана и тој се познаваат, како и дека не се виделе 20 години.

– Многу ми е драго што ве гледам на оваа сцена, станавте баба со два брака зад себе- се пошегува Јакшиќ и се пофали дека денес таа има шест деца, три свои и три од сопругот.

„Моја желба е сите да дојдат овде и да ја видат таа убавина“, рече таа.
Таа се претстави со песната „Ми требаш“ на Ана Бекута од 1986 година, а со нејзината маестрална интерпретација ги купи сите.

Останати вести од Радио Милева