Радио Милева
во сенка на името...

Сексапилната водителка на „Ѕвездите на Гранд“ пред да се појави на ТВ, се појавувала на филм: Малкумина знаат дека Сања Кужет била глумица?! (ФОТО)

Сексапилната водителка на „Ѕвездите на Гранд“ пред да се појави на ТВ, се појавувала на филм: Малкумина знаат дека Сања Кужет била глумица?! (ФОТО)

Водителката Сања Кужет со години плени на сцената „Ѕвездите на Гранд“, а само малкумина знаат со што се занимавала пред да застане пред ТВ камерите.

Имено, сексапилната водителка пред да се појави на телевизија се појавила на филм, обидувајќи се да направи кариера како актерка.

На само 23 години, Сања глумела во популарниот хорор филм „Сатанскиот воин“ во 2006 година, играјќи го ликот на Сенка.

Година подоцна, во 2007 -та, таа исто така глуми во тинејџерскиот филм „Доба на невиност“, а нејзиниот лик во овој филм исто така се викаше Сенка.

Но, од актерската кариера на Сања остана само „бледа сенка“, но затоа пак кога еднаш застана пред ТВ камерите на сцената на „Гранд продукција“, никогаш веќе никој не ја симна… И нема, со гаранција!

фото:Инстаграм принтскрин/sanja_kuzet

 

Останати вести од Радио Милева