Радио Милева
Најголема поддршка

Сите ја знаат сексапилната актерка Лидија Вукиќевиќ, а еве како изгледа нејзината сестра (фото)

Сите ја знаат сексапилната актерка Лидија Вукиќевиќ, а еве како изгледа нејзината сестра (фото)
фото:лидија вукуќевиќ/инсатграм/принтскрин

Лидија Вукиќевиќ важи за една од најубавите жени на српската јавна сцена, а малкумина знаат дека актерката има сестра која и е голема поддршка.

Лидија пораснала во Краљево, а нејзината мајка била учителка.

Најголемата поддршка во нејзиниот живот беше сестрата Марина, која не избра јавна професија, но остана неразделна од Вукиќевиќ до денес.

– Сестра-именка без заменка. Ти благодарам што ме поддржуваш кога грешам, ти благодарам што ме заштити и ме направивте силна. Ти благодарам што ме насмеа кога се муртев, ти благодарам што ме врати на вистинскиот пат кога ќе ја изгубам мапата. Ти благодарам што беше секогаш тука. Те сакам, пишува Лидија за сестра си.

 

View this post on Instagram

 

Priroda i životinje ….e to volim😀🤗🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍂🍁🍁🍁🍁🍁🐶🐶🐿🐿🐿🐿🐿

A post shared by Lidija Vukićević (@vukiceviclidija) on

Инаку, Лидија има два сина, Андреј и Давид, кои ги доби од бракот со поранешниот фудбалер Митар Мркел.

Едниот е пилот, додека другиот е спортски менаџер.

Ако се Лидија секојдневно осамнуваат наслови во медиумите, за Марина тоа не е случај.

Неоспорна убавина ги краси и Лидија и нејзината сестра, евидентно е дека и двете се негувани жени кои се грижат за својот изглед, а на многумина им падна во око и неверојатната сличност меѓу сестрите.

Фото:принтскрин/Инстаграм/Лидија Вукиќевиќ

 

 

Останати вести од Радио Милева