Љубов и Секс

Секс на отворено или со врзани очи? Ова се најчестите сексуални фантазии

Секс на отворено или со врзани очи? Ова се најчестите сексуални фантазии

За сите кои бараат инспирација за подобар секс со партнерот или само се интересираат за што сонуваат другите луѓе, најголемиот британски сајт за запознавање Illicit Encounters направи истражување за да открие кои се најчестите машки и женски сексуални фантазии.

Истражувањето покажа дека секс фантазиите не се невообичаени и за двата пола, но факт е дека повеќето луѓе ги кријат од партнерите – дури 32 отсто од мажите и 31 отсто од жените.

Меѓу 2.000 анкетирани жени, повеќето рекоа дека фантазираат за секс на отворено; на плажа, во шума или под ѕвездите; а меѓу исто толку анкетирани мажи фантазија бр. 1 е – снимање порно во своја режија.

И оваа анкета покажа дека фантазиите не се невообичаени за жените или за мажите, но факт е дека повеќето од нив ги кријат од своите партнери; дури 32 отсто од мажите и 31 отсто од жените.

Сепак, повеќето од нив – 74 проценти од мажите и 67 проценти од жените – сметаат дека имаат „малку настрана црта“.

Експертот за врски на Illicit Encounters, Џесика Леони, вели дека многу луѓе почнуваат афери бидејќи нивните партнери не сакаат да ја задоволат нивната „чудна“ страна, па предноста на онлајн запознавањето е тоа што тие можат да бидат искрени и да кажат што сакаат од почеток и да бараат луѓе со слични интереси.

 

„Проблемот во долгите врски често настанува затоа што желбите на поединецот се развиваат и личноста станува посвесна за нив, а со тек на време сфаќа дека неговиот партнер не сака ништо такво и никогаш нема да може да ги задоволи“, изјави Леони за Metro. Иако сајтовите за запознавање имаат свои предности, тоа во никој случај не сугерира дека аферата би била одговор на сексуалните проблеми.

10 најчести женски фантазии:

– Секс на отворено

– Секс со врзани очи

– Пирсинг на јазикот или гениталиите на мажот

– Играње улоги

– Секси костими

– Снимање секс

– Доминација / потчинување

– Играње со храна

– Лисици и камшици

– Врзување

10 најчести машки фантазии:

– Снимање порнографија

– Играње улоги, особено со униформи

– Врзување и камшикување

– Секс на отворено

– Секс во тројка

– Гума / латекс и кожа

– Доминација / потчинување

– Пирс на женско тело

– Играње со храна

– Секс со врзани очи.

извор: Кајгана