Радио Милева
Своја

„Секојдневно ми вршат притисок…“ –  Сања Маринковиќ остава без здив со својот изглед, но едно нешто на многумина им пречи (фото)

„Секојдневно ми вршат притисок…“ –  Сања Маринковиќ остава без здив со својот изглед, но едно нешто на многумина им пречи (фото)

Водителката Сања Маринковиќ е пред малите екрани повеќе од две децении, а на многумина им се чини дека не се променила многу во сите овие години.

Сања често истакнува дека немала никаква хируршка интервенција на лицето, а нејзината природна убавина ги остава сите без здив.

Бидејќи е многу млада, многумина се прашуваат колку години навистина има Маринковиќ.

Имено, Сања е родена на 2 март 1974 година. Но, иако има 49 години, многу нејзини врсници можат да и позавидат на нејзиниот изглед.

Познато е дека Сања редовно тренира, а покрај тоа се држи и до здрава исхрана.

Сепак,таа вели дека дури и на улица и вршат притисок да направи интервенција на устата.

– Секојдневно ме малтретираат и ме притискаат да си ја зголемам устата. Ме застанува една жена, ми приоѓа на улица и ми вели дека сум убава, премногу згодна, но само усните ми недостасуваат. Треба да работите на себе, да се одржувате, но останете свои, не сум за ниту една инвазивна метода, може само да ги освежите усните – изјавила Сања.

Фото: Принтскрин/Инстаграм/Сања Маринковиќ

Останати вести од Радио Милева