Радио Милева
убави моменти

„Секогаш и велам…“ – Гудељ по голема загуба ја одведе Анастасија Ражнатовиќ во родниот град Требиње (фото)

„Секогаш и велам…“ – Гудељ по голема загуба ја одведе Анастасија Ражнатовиќ во родниот град Требиње (фото)

Семејството Ражнатовиќ неодамна го снајде трагедија, кога Анастасија Ражнатовиќ го загуби своето бебе во петтиот месец од бременоста, за што нејзиниот партнер Немања Гудељ преку „Инстаграм“ ја информираше јавноста. Фудбалерот на Севиља го посети и својот прв клуб во кој тренираше како дете, што беше особено емотивно за него, а во интервју за тамошните медиуми исто така изјави дека и неговата девојка Анастасија е воодушевена од градот и луѓето во Херцеговина.

@stana306 #fyppppppppppppppppppppppp #fypシ #fypシ゚viral #fyyy #fyp #fypシ #fypシ゚viral #fyppppppppppppppppppppppp #fyyy #fyp #fypシ #fypシ゚viral #fyyy #fyppppppppppppppppppppppp #fypシ #fypシ゚viral #fyyy #fyp #fypシ #fypシ゚viral #fyppppppppppppppppppppppp #fyyy #fyp ♬ original sound – Stana

– Веројатно две-три години не сум бил во Требиње поради фудбалски обврски. Штом ја искористив можноста да дојдам, веднаш ја искористив и дојдов во мојата област, каде што јас како млад Немања го поминував времето и каде ме врзуваат убави спомени. Ова е иднината на нашиот фудбал, за мене е прекрасно. Андалузија и Херцеговина ги поврзува Немања. Секогаш и велам на Анастасија „Тоа е херцеговска глава“. Анастасија за прв пат дојде овде во Требиње. И кажав дека ќе и се допадне. Таа е воодушевена од градот, природата, луѓето – изјави Немања Гудељ во интервју кое стана вирално на социјалната мрежа ТикТок.

Фото: Принтскрин/Тикток

Останати вести од Радио Милева