Радио Милева
Неутешна

„Секогаш е лошо“: Николина Пишек ги прокоментира шпекулациите околу смртта на нејзиниот сопруг

„Секогаш е лошо“:  Николина Пишек ги прокоментира шпекулациите околу смртта на нејзиниот сопруг

12Водителката Николина Пишек минатиот месец го загуби сопругот Видоје Ристовиќ, кој почина на 44-годишна возраст.
Бидејќи последните недели се појавија многу шпекулации за неговата смрт, Николина Пишек конечно проговори на оваа тема.

– На прашањето како сум овие денови, не сакам да дадам одговор. Ги има повеќе, но тоа е првото. На почетокот, да ви кажам, не сакам да давам изјави за сите овие глупости што се појавуваат во медиумите – рече Николина.

– Што и да кажам, оди во сто правци и секогаш излегува лошо – рече Пишекова.

Миша Гроф, таткото на Видоје, откри каков однос има со Николина.

– Имам одличен однос со Николина. Не ме посетува, што има да ме посети, таа пред два дена од Белград замина со дете затоа што детето мора да оди на училиште. Едната внука е мала, постарата тешко се носи со загубата на татко и – расплака вчера Миша за споменатите медиуми.

фото:Инстаграм принтскрин/АТА images

Останати вести од Радио Милева