Радио Милева
не треба ништо со сила

Сека Алексиќ вежба во костим за капење, а од „жешките“ кадри на никому не му е добро (фото)

Сека Алексиќ вежба во костим за капење, а од „жешките“ кадри на никому не му е добро (фото)

На Сека Алексиќ не и пречи жештината бидејќи мора да вежба па во предизвикувачки костим за капење покажа колку напорно работи на линијата.

Времето во Грција го искористила и за тренинзи, а како што вели ова се ретки моменти бидејќи паузира. Она што е интересно е дека пејачката тренирала во едноделен костим за капење исечен од сите страни и со големи црни очила за сонце.

Пејачката стана една од омилените и на Твитер, каде секојдневно споделува детали од својот живот и покажува колку навистина е опуштена и духовита.

„Одам во теретана три дена, а потоа паузирам пет години. Ништо не е добро со сила – напиша таа во описот на објавата.“

Таа позирала додека кревала тегови и возела велосипед.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic)

Секако, веднаш почнаа коментарите дека изгледа прекрасно, а имаше и такви кои рекоа дека навистина ги насмеала со овој опис.

Фото:Принтскрин/Инстаграм /seka_aleksic

Останати вести од Радио Милева