Радио Милева
како друг личност

Сека Алексиќ непрепознатлива: Пејачката направи драстична промена (фото)

Сека Алексиќ непрепознатлива: Пејачката направи драстична промена (фото)

Пејачката Сека Алексиќ од почетокот на својата кариера важи некој кој експериментира со свјот изглед и своите стајлинзи.

Пејачката сме имале прилика да ја видиме во разни изданија, од црнка до русокоса, локни, долга коса со шишки се само некои од промените кои публиката можела да ги види.

Овој пат, пејачката повторно се одлучи за нова промена.

Сека во кусите приказни на „Инстаграм“ објави фотографија со кратка фризура, а во описот напиша: „Hello, fresh cut“ .

Пејачката покрај својата посвестност на својата линија и на својот здрав живот води грижа и за семејниот живот и синовите.

Сека отсекогаш важела за една од нормалните личности на естрадата, но како и многу други познати личности користи ботокс за да изгледа посвежо.

За време на пандемијата со коронавирусот,  пејачката како и многу други нејзини колеги започна да снима видеа на „Јутуб“, а во една прилика зборуваше и за естетските корекции кои ги направила на себе.

„Јас имав неколку мали естетски корекции. Што се однесува до ботоксот го користам најмногу овде, меѓу веѓите. Тука најмногу го користам бидејќи се „мрштам“, изјави Алексиќ во едно видео.

„Кога користите се во некои мали дози, тоа е добро. Секоја жена која смета дека има некој недостаток треба тоа да го среди. Јас сум за тоа да биде умерено, средено, нормално“ додава пејачката.

фото: зоран лончаревиќ/инстаграм/сека алексиќ

Останати вести од Радио Милева