Радио Милева
Урнебесно

Сека Алексиќ падна како крушка: Пејачката сакаше да ги покаже своите вештини, па и се случи несреќа (видео)

Сека Алексиќ падна како крушка: Пејачката сакаше да ги покаже своите вештини, па и се случи несреќа (видео)

Сека Алексиќ, една од најпопуларните пејачки во регионот, веќе неколку дена зимува на планина, уживајќи во снегот и зимската магија, а со новата објава на социјалната мрежа „ТикТок“ покажа и како се снаоѓа на скии.

Имено, пејачката сподели видео кое ги насмеа нејзините следбеници до солзи.

@seka_aleksic Nemoj meni da mafija 😂 #emotivnonedostupan #sekaaleksic ♬ Emotivno nedostupan – Seka Aleksić


Сека во видеото сакаше да покаже како скија, а се сѐ одвиваше според планот додека не почна да застанува, кога се случи „лоша среќа“, а пејачката заврши легната на снегот. Пејачката падна „како крушка“, а потоа почна да се смее. Ова видео насмеа многумина, а коментарите во форма на пофалби за нејзината опуштеност и природност не престануваа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic)

Со падот се „пофали“ и на социјалната мрежа Инстаграм каде објави фотографија со хумористичен текст:

– Понекогаш е добро да паднеш, ако имате кој да ве слика.

Останати вести од Радио Милева