Радио Милева
фатални и без шминка

Секогаш во „фул“ издание, но вака навистина изгледаат српските пејачки (фото)

Секогаш во „фул“ издание, но вака навистина изгледаат српските пејачки (фото)

Покрај силната шминка, дамите од естрадата се совршени на Инстаграм, бидејќи најчесто обработуваат фотографии во разни програми. Чисто лице, негувана коса, без целулит и брчки е се што се прикажува на мрежите. Сепак, тие се само жени од крв и месо и како и сите имаат свои „лоши“ денови.

Пејачката Јелена Карлеуша, за разлика од многу други, нема проблем да го покаже своето лице без шминка. На својот профил често споделуваше фотографии без шминка, а јасно е дека се грижи и за лицето и кожата.

Исто така, не и е непознато да се појавува во јавноста сосема опуштено. Сепак, таа преферира уредни фотографии на социјалните мрежи.

Северина Вучковиќ на 50 години изгледа многу помладо, а познато е дека се грижи за својот изглед. Таа сподели фотографии од својот одмор ова лето, а токму тогаш им ги покажа вистинските бои на своите обожаватели.

Пејачката Лепа Брена никогаш не криела како изгледа опуштено, па многупати можевме да ги видиме нејзините фотографии без шминка.

Наташа Беквалац секогаш ја гледаме во тип-топ верзија, но пејачката приватно не сака да се дотерува, туку секогаш е во опуштено издание без шминка. Таа често во вакво издание ги поздравува своите следбеници на својот Инстаграм, а добива и бројни комплименти за нејзината природна убавина.

Емина Јаховиќ е голем љубител на шминката, но приватно не се шминка секој ден. Таа често објавува фотографии од теретана, а потоа покажува и како изгледа во сосема природно издание. Емина е многу негувана, а лицето и блеска, па речиси иста е и со шминка и без шминка.

Милица Павловиќ не се промени многу од моментот кога почна да се занимава со музика до денес. Меѓутоа, кога е без шминка, таа е сосема поинаква во споредба со кога е целосно облечена на настапи и разни настани.

Теодора Џехверовиќ во моментите кога е во природна состојба, без разлика на главата бега од фоторепортерите, па дури и беснее по нив кога сакаат да ја сликаат. Не сака да покажува како изгледа без шминка, па никогаш не објавува природни фотографии на Инстаграм, туку секогаш се слика или слика со ефекти, додека секогаш ги уредува своите слики пред да ги објави.

Поранешната членка на групата „Ураган“ Ксенија Кнежевиќ нема проблем да им покаже на своите следбеници како навистина изгледа. Имено, таа пред неколку месеци им се обрати на обожавателите од еден фризерски салон, па покрај лицето без шминка ја покажа и својата природна коса. На почетокот многумина не ја препознаа со оглед на тоа што изгледаше многу поуморно и побледо.

фото: Принтскрин/Инстаграм/Ата Имаџес

Останати вести од Радио Милева