Радио Милева
вистината на сите приказни

Сега е јасно колку се блиски пејачките – Џејла Рамовиќ проговори за врската со Марија Шерифовиќ (фото+видео)

Сега е јасно колку се блиски пејачките – Џејла Рамовиќ проговори за врската со Марија Шерифовиќ (фото+видео)

Пејачката Џејла Рамовиќ, победничката на 13-та сезона на „Ѕвездите на Гранд“, за прв пат јавно проговори за врската со Марија Шерифовиќ, со која медиумите ја поврзуваа. Огњен Амиџиќ директно ја праша која е вистината за сите приказни дека е во врска со Шерифовиќ.

Извесен период во медиумите се „шушкаше“ дека Марија и Џеила ги продлабочиле своите колегијални, а потоа и пријателски односи и наводно започнале емотивна врска, што и двете тоа го демантираа, а сега Рамовиќ директно ја призна вистината за сите приказни дека таа е во врска со Марија.

Најмногу те поврзуваа со Марија Шерифовиќ, која е вистината“, праша Огњен.

“Така пишуваше на насловите. Претпоставувам дека така се чувствуваа луѓето, не можеа да најдат ништо за мене, па така измислија приказна со Марија со која сум близка. Таа ми беше ментор, а потоа ја продолживме нашата соработка. Тоа е пријателска врска“, објасни Џејла во шоуто на Амиџи.

Фото:Принтскрин/Инстаграм/Јутјуб

Останати вести од Радио Милева