Радио Милева
Среќни моменти

Се жени вкукот на Шабан: Бремената невеста на фудбалерот на прославата белеска во зелено фустанче (фото)

Се жени вкукот на Шабан: Бремената невеста на фудбалерот на прославата белеска во зелено фустанче (фото)
фото:инстаграм/ лука аџиќ

Внукот на покојниот пејач Шабан Шаулиќ, фудбалерот Лука Аџиќ (23), за неколку месеци ќе стане татко, а неговата убава избраничка Александра Личина по тој повод направи прослава за своите пријатели.

Причината за прославата беше двојна. Првенствено нејзината бременост, но и најавата дека наскоро ќе се омажи за нејзиниот сакан, пишува Курир.рс.

– Благодарам што си причината за смеењето. Знаете – напиша Александра, со емотиконот на срце и симболот на вечноста.

Лука неодамна и се заблагодари на својата партнерка за сè што објави на Инстаграм.
– На овој ден, сè започна, сакам да ти се заблагодарам за бескрајната љубов што ми ја даваш од ден на ден, сè е полесно покрај тебе, се чувствувам како најсаканата личност на светот. Кога сум во тешки моменти, секогаш го знаеш вистинскиот збор, секогаш си моја поддршка во сè и се уште ќе бидеш. Денес е посебен ден за мене, запознав личност која е друг дел од мене. Пред нас се многу убави моменти со нашата идна ќерка и знам дека ќе бидеш најдобрата мајка на светот. Се радувам на сè што ќе дојде. Те сакам – воодушевено напиша Лука.

Да потсетиме, добрата вест за бременоста на Александра, пред извесно време, ја објави пејачката Илда Шаулиќ, тетка на Лука. Инаку, младиот фудбалер и Александра очекуваат девојче.

– Мојот сакан Лука и Александра наскоро ќе станат родители! Сите неизмерно гледаме напред и со нетрпение чекаме друга принцеза во нашето семејство. Те сака тетка ти – кажа пресреќната Илда.
Лука Аџиќ е син на Санела Шаулиќ, постарата ќерка на Шабан и поранешен фудбалер Иван Аџиќ.

Останати вести од Радио Милева