Радио Милева
идно презиме

Се жени бившиот на Емина Јаховиќ? Неговата девојка со една објави најави дека ќе има свадбени ѕвона?

Се жени бившиот на Емина Јаховиќ? Неговата девојка со една објави најави дека ќе има свадбени ѕвона?

Бившиот сопруг на Емина Јаховиќ, Мустафа Снадал го прослави својот 52 роденден. По тој повод, неговата сегашна девојка објави нивна заедничка фотографија, но и порака.

Мустафа подолго време е во врска со две децении помладата Мелис Сутшуруп која на јавноста иа ја претстави во текот на летото.

Тој на „Инстаграм“ се пофали дека неговата девојка и синот први му го честитале роденденот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melis Sutsurup 🌈 (@melisutsurup)

-Можеби некој имал автомобил пред мене, можеби некои девојки чекаа на тебе за мираз, можеби ти си виновен… Но, се тоа не подготви за ова денес, мој Кито. Секогаш сум покрај тебе за да бидеш насмеан и спокоен. Среќен роденден, идно презиме, напиша девојката на Мустафа покрај заеднички фотографии.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Melis Sutsurup 🌈 (@melisutsurup)


По оваа објава за „идно презиме“ многумина коментираат дека наскоро ќе има свадбени ѕвона.

 

фото: инстаграм

Останати вести од Радио Милева