Радио Милева
како изгледаше некогаш

Се зборуваше дека е најубавата кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“, роди близнаци, се повлече од сцената, а еве како изгледа денес

Се зборуваше дека е најубавата кандидатка во „Ѕвездите на Гранд“, роди близнаци, се повлече од сцената, а еве како изгледа денес

За Бојана Шаровиќ која го освои осмото место во текот на натпреварувањето во „Ѕвездите на Гранд“ во сезоната кога победи Стефан Петрушиќ се зборуваше дека е една од најубавите учеснички во музичкото шоу.

По финалето во 2011 година сними неколку песни, а потоа остана бремена и ги напушти естрадните води.

Не е познато зошто никогаш не се врати на музичката сцена, она што е факт е дека е талентирана и дека сигурно би направила успешна кариера.

Бојана и денес се занимава со пеење. Настапува со својот бенд, но избегнува да се појави во медиуми. Кога станува збор за приватниот живот, таа е посветена на близнаците Срна и Тара кои ги роди во 2013 година и поради кои се повлече од јавност.

Бојана Шаровиќ денес е црнка, а еве како изгледа.

фото: Принтскрин/

 

Останати вести од Радио Милева