Радио Милева
судбинска средба

„Се започна како авантура, ова не го очекувавме“: Харис Џиновиќ проговори за љубовта со Мелина

„Се започна како авантура, ова не го очекувавме“: Харис Џиновиќ проговори за љубовта со Мелина

Харис Џиновиќ со години е во хармоничен брак со сопругата Мелина, но тие не зборуваат често за својата приватност. Се започнало во 2002 година, кога Мелина била трета година на студии, а во Сараево се случила „кобната“ средба.

„Јас и Мелина се запознавме во Сараево. Сето тоа беше спонтано, едноставно се случи. Засега ни оди добро, а што ќе се случи потоа ќе видиме. Се започна од една авантура. Ниту таа, ниту јас не се надевавме на ова“, изјави еднаш пејачот, пренесува „Блиц“.рс

Како што истакна, тие одеднаш сакале на некој начин да ја крунисаат својата љубов и почнале да планираат потомство.

„Во еден момент си рековме: „Ајде да направиме дете“! Никој не знае дали тоа ќе биде приказна за цел живот“, изјави Џиновиќ. „Лудо се заљубив во мојот сопруг и отидов со него без да размислувам за ништо друго, што на крајот испадна одлично. Сепак, од оваа гледна точка, шансите тоа да се случи се навистина мали. Не знам колку луѓе како нас ’паднаа’ и успеаја да функционираат добро долго време. Едноставно се поврзавме“, објаснила креаторката.

Според неа, од самиот почеток била фасцинирана од начинот на размислување и односот на нејзиниот сопруг кон животот, кој не се променил ниту во годините што следеле.

Фото: Принтскрин/Нова.рс

Останати вести од Радио Милева