Радио Милева
не се појавува во јавност

Се занимава со спорт и ретко се појавува во јавност: Вака изгледа синот на Вики Миљковиќ (фото)

Се занимава со спорт и ретко се појавува во јавност: Вака изгледа синот на Вики Миљковиќ (фото)

Синот на Вики Миљковиќ и Драган Ташковиќ Ташке порасна во прекрасно момче кој потсетува на неговата мајка. Меѓутоа, тој се занимава со поразлична професија од неговите родители.

Имено, синот на пејачката се занимава со тенис.

-Андреј е опседнат со спорт. Се занимава со тенис и од неодамна започна да оди на турнири. Активно работи на физичката кондиција, тоа сега му е во прв план“ изјави Вики во една прилика во интервју за „Хело“.

Синот на пејачката освои неколку медали, а неговата мајка се труди да му ги обезбеди најдобрите услови.

-Образованието на Андреј не смее да трпи поради мојата работа што подразбира останување до доцните часови и чести патувања. Секое утро станувам пред 7 часот да му помогнам да се подготви. Кога ќе замине на училиште, ќе продолжам да спијам или одам да ги завршам обврските“, изјави Миљковиќ.

Вики и Ташке се најголема поддршка на Андреј и се трудам да му помогнат да ги следи своите соништа и желби.

фото: принтскрин/инстаграм/вики миљковиќ

 

Останати вести од Радио Милева