Радио Милева
претерала

Се занела во фотошоп па сега личи на Јами: Водителката Леа Киш го смени личниот опис (фото)

Се занела во фотошоп па сега личи на Јами: Водителката Леа Киш го смени личниот опис  (фото)

Кога ја објави последната фотографија на социјалните мрежи, водителката Леа Киш не можеше да замисли какви коментари ќе предизвика.

Имено, Леа се фотографирала на снимањето на последната емисија, но, судејќи по коментарите на Твитер, малку повеќе си заиграла во фотошоп.

Бидејќи Леа  го сменила личниот опис во апликацијата, ја споредиле со пејачката Јасна Миленковиќ Џами, која често е критикувана и дека претерува со естетските корекции, по што следеле бројни коментари на социјалните мрежи.

„Како е Јами од Леа Киш, прашувам?!“, „Уште колку фотошоп? Може!“, „Не знам зошто жените го прават ова, сите изгледаат исто, како вонземјани“, „Да и јас мислев дека е Јами“, „Добро, жената малку се занесе, па што сега“, продолжија коментарите, но имаше и такви кои застанаа во одбрана на Киш.

„Кажи што сакаш, но жената личи на змеј“, „Таа е убава жена секако, дали користела малку апликации за обработка? Да, но кој не во денешно време“, „Мислам дека ова се операции, а не фотошоп. Што и да е, Леа изгледа одлично. Да се ​​видиме ние на нејзините години“, напишаа твитерџиите.

Фото:Принтскрин/Тв Пинк/Тв Гранд/Инстаграм/leakis.lk

 

Останати вести од Радио Милева