Радио Милева
„ДА“

Се заколнаа на љубов и пред Бога: Гоца Тржан и Раша се венчаа и во црква, а еве како изгледаше невестата (фото)

Се заколнаа на љубов и пред Бога: Гоца Тржан и Раша се венчаа и во црква, а еве како изгледаше невестата (фото)

Пејачката Гоца Тржан која веќе неколку години е во складан граѓански брак со 15 години помладиот Радомир Новаковиќ

Меѓутоа, парот сега се заколна на вечна љубов пред Бога.

Имено, парот кој веќе подолго време бие битка со потомство, се венчаа во храмот „Покрова Пресвета Богородица“  во кругот на најблиските членови на семејството.

За овој посебен ден, Гоца одбра бел едноставен фустан, а на главата имаше шешир со мрежа, додека пак Раша се одлучи за сино одело.

Пејачката сакала голема прослава бидејќи имаат голем број на пријатели, но на крајот го прифатила предлогот на својот сакан и се венчале во интимна атмосфера.

„Имавме потреба да се венчаме во црква и да ги собереме најблиските пријатели и семејствата и да го прославиме нашиот заеднички живот и љубов кои ги чувствуваме еден кон други и кон оние кои се дел од нашите живот“, изјави Тржан.

Иако Гоца сакаше да држи во тајност дека се венчала, сепак таа на крајот на Инстаграм сподели фотографија од церемонијата.

Свадбената торта беше на два ката и полна со симболи. На чокаладната торта имало жолта боја, додека пак цветовите биле во порткалова боја.

Жолтата означува радост, среќа, оптимизам, енергија, го подигнува расположението, додека пак портакаловата означува  креативност, успех, привлечност и одлучност.

Иако Гоца и Раша се музичари на нивната свадба немаше гости од естрадата.

Останати вести од Радио Милева