Радио Милева
замена

Се враќа пред ТВ екраните: Александра Илиевска со нов работен ангажман и на нова телевизија

Се враќа пред ТВ екраните: Александра Илиевска со нов работен ангажман и на нова телевизија

Водителката Милена Антовска неодамна во кусите приказни на „Инстаграм“ откри дека нема да биде дел од новата, 15-та сезона на Утринската емисија на Канал 5 телевизија.

Како што истакна, Антовска ќе се повлече од ТВ екраните бидејќи е бремена и сè уште владе пандемијата со коронавирусот, а во студиото ќе имаат многу фреквенција на луѓе.

Милена Антовска се повлекува од ТВ екраните: Водителката нема да биде дел од новата сезона на „Здраво Македонијо“ – еве зошто – Вистина.мк (vistina.com.mk)

Милена повторно очекува ќеркичката, па во јануари таа и нејзиниот  сопруг Гордан ќе станат родители по вторпат, а Лана Марија ќе добие сестирчка.

Меѓутоа, Антовска ќе има одлична замена. Имено, нова водителка на утринската емисија „Здраво Македонијо“, ќе биде добро познатата водителка Александра Илиевска.

По неколкумесечна пауза, водителката се враќа на ТВ екраните и тоа на нова работа, на нова телевизија.

Илиевска на својот „Инстаграм“ објави фотографија од снимањето на утринската емисија, а во описот напиша:

„Приликите не се случуваат, ние ги создаваме. Нова работа“, напиша таа додека позира пред објективот на камерата.

Како водителката ќе се снајде во еден нов формат на програма, нови предизвици, нови работни почетоци останува да видиме.

Александра публиката ја памети како водителката на кулинарското шоу „Брза кујна“ од каде замина претходната година кога остана бремена со ќеркичката Сара која ја роди во јануари.

За потсетување, Сања Савеска дојде на местото на Александра во „Брза кујна“, па и оваа сезона таа останува да биде домаќин на кулинарското шоу.

фото: instagram/aleksandra_panovska_ilievska

Останати вести од Радио Милева